Tomo Skorupskio blogas

Tomo Skorupskio blogas

2013 m. vasario 3 d., sekmadienis

Obtest 20-mečio koncertas

Šiame blogo įraše pateikta mano asmeninė pozicija bei interpretacija. Nepretenduoju į objektyvumą, žiūriu į aprašomus dalykus per savo prizmę.

Obtest. Tai yra viena iš tų grupių, su kuria užaugau, kurios klausiausi ir vis dar klausausi, lietuviškos metalo scenos legenda. Man teko garbė sudalyvauti jų koncerte, kurio įspūdžius čia ketinu ir aprašyti, kažkiek paliesdamas ir man svarbias kitas temas.Iki koncerto

Jau kuris laikas sklandė gandai, jog kažkuris Obtest narys išvažiuoja į užsienį ir grupė tikriausiai nebegros. Buvo ilgas tarpas, kuomet Obtest niekur nekoncertavo. Gavęs pakvietimą per facebooką į jų koncertą ilgai nedvejojau - tai gali būti paskutinė proga pamatyti šią grupę.

Renginio organizatoriai - Alt events - turbūt vieni kokybiškiausių neformalių renginių organizatorių Lietuvoje, konkuruojantys dėl pirmosios vietos su Dangaus komanda. Renginio reklamai galima būtų skirti 10 balų - informatyvus tekstas puslapyje, išskirtinė ir itin kokybiška reklama, cituojanti Obtest dainų tekstus, istoriją ir kt. Taip pat buvo sukurtas atskiras puslapis, kuriame plačiai aprašyta tai, ko galima tikėtis. Aš to puslapio neskaičiau ir labai džiaugiuosi dėl to. Būtent dėl to koncerto metu buvau daug kartų nustebintas, tai mano koncertą padarė dar geresnį. Skaityti kokybiškų organizatorių ir grupių koncertus - taip pat kaip žiūrėti kalnus gerų filmų trailerių - pats filmas tuomet praranda dalį savo vertės.

Ne apie grupes

New York'as, kaip klubas, man patinka visų pirma dėl savo geografinės padėties. 20min kelio nuo Vilniaus Geležinkelio stoties, 5min kelio nuo LTJS būstinės, nemaža salė, antras aukštas, žodžiu viskas ten gerai. Viskas gerai, išskyrus vieną dalyką - klubo asortimentą. Asmeniui, kuris negeria alkoproduktų susidaro nekokia situacija, mat čia nebuvo imho būtino dalyko koncertams - giros.  Nealkoholinių gėrimų pasirinkimas - karšti gėrimai (o koncertuose tikrai ir taip karšta būna) arba kolos/energetiniai. Nekažką. Čia buvo vienas iš nedaugelio minusų, tikiuosi, jog ateityje nebebus šios problemos.

Garsas buvo, mano supratimu, labai geras. Pirmą kartą girdėjau Luctus vokalą. - teigė viena kolegė iš Kauno.

Publiką sudarė pagrinde vien metalistai, nemaža jų dalis - tautiškų pažiūrų. Vis girdėjosi kalbos apie artėjančius nacionalistų renginius, koncertus ar buvusias akcijas. Šiaip palyginus buvo mažai matyti asmenų, kuriuos sutinku panašiuose koncertuose, į kuriuos vykstu. Iš Kauno LTJS čia buvo vos 4 žmonės su manimi.

Koncertas

Pirmieji grojo kažkokia ten neaiški metalistų grupė. Grojo gerai, tačiau visiškai neįsipaišė man į to vakaro nuotaiką. Jeigu jų nebūtų buvę - būtų geriau. Daugiau laiko liktų Luctusams. Esantieji ant scenos bando užvesti publiką, tačiau pastangos bevaisės, jie čia susirinko ne to.

Antrieji ant scenos lipa Luctus. Galiu pasakyti, jog aš itin gerbiu šią grupę, man jie yra tikrieji Kauno sunkiosios muzikos vėliavnešiai. Muzika ir pasaulio supratimas man turbūt yra artimesnis jų, negu pačių Obtestų. Grojo jie gerai, kokybiškai, prasidėjo pirmieji pogo, sugrota daina apie Kauną, puikiai pavykęs Obtestų cover'is, prieš tai pasakius šokią tokią nuoširdžią(!) prakalbą. Nežinau ar čia dėl to, jog iš tiesų mėgstu Luctus, ar dėl ko kito, bet man jų pasirodymas buvo gerookai per trumpas, norėjau klausyti dar ir dar. Pritrūko man ir G.Ž.R. , ir Už Lietuvą, o taip pat naiviai tikiuosi, jog kurį nors koncertą(gal Tėvynei?) pavyks išgirsti nuostabią dainą - Mano žemė.


Obtest - ilgai lauktieji ir pagaliau beveik sulauktieji. Ant scenos užlipa styginių trio su puikiu vizualiniu turiniu, publika užkaitinta ir prasideda koncertas. Prisipažinsiu, pamatęs Obtest vokalistą su kardu, po tokių šuolaikiškų savo įvaizdžiu prieš tai buvusių grupių, šiek tiek šypteliu. Žinoma, tai trunka kiek trumpai, greitai įsijaučiu į atmosferą. Pirmoji daina - prisiek, prie kurios dar sugrįšime.
Obtestai sugroja tokias dainas, kaip Oldness comming, 997, Vieną kartą gyvenime, Anapus Nemuno, Auka seniems dievams, Žirgas parneš mano kūną namo, Paskutinė akimirka, Devyniaragis, Iš kartos į kartą, Audronaša, Sakalo vaikai, Ugniavijas atlieka kartu su Obtest vokalistu Mėnulio karūnos kautynes, tai padaro puikiai. Atlikta daugybė dainų, kurių nebepamenu, paneigiant grupės išsiskyrimą pristatoma nauja daina - myriop, visą laiką vyksta pogas, Obtestus palaiko 90% publikos, per kai kurias dainas pogas tampa masinis, žmonės iš visų kampų įsibrauna į pogą, pasiskuki į kitą pusę - ten susikabinę rekonstruktoriai šluoja viską jiems iš kelio, metalistai šokinėja nuo scenos ir t.t. Žodžiu neblogas vakarėlis.

Obtest pagrojo beveik viską, ką norėjau, gal išskyrus dainą Iš širdies. Po koncerto vos pastovėjau ant kojų. Tai buvo kažkas nerealaus. Retai kada koncertas man taip patinka.


Mintys po koncerto

Koncerto pradžioje skamba žodžiai "Prisiek savo protėviams ir gimtajai žemei, kad ginsi ją". Nemažai kas ištiesia kumščius, kartoja tuos žodžius, tačiau puikiai žinome, jog ši priesaika dažnai (aišku ne visada) pasibaigia alkoholio gurkšnojimu už Lietuvą ir geriausiu atveju sudalyvavimu kokiose nors eitynėse. Tai - toli gražu iki tos kovos, kokios reikalauja aplinkybės, kurias turime šiandien.
Viena bendruomenė, kuri paskutiniu metu man daro šiokią tokią įtaką, o tiksliau gal aš jų pats labiau esu linkęs klausyti ir rimtai apsvarstyti ką jie sako, šią tendenciją būtų linkusi nurašyti į alkoholizmą ir iš to kylančią apatiją veiklai, gyvenimą iliuzijų pasaulyje. Aš, nors ir neatmesdamas (priešingai!) šio požiūrio, manau, jog problema yra ir mūsų pačių veiksmuose.

Žmonėms, kurie vaikšto į tokius koncertus, paprastai yra gana svarbūs tokie dalykai, kaip ryžtas, tvirta pozicija ir pan. Jie tikriausiai vargiai suprastų tokio reiškinio, kuomet mes išprovokuojame žiniasklaidą, tyčiojamės iš politkorektiškumo, o po to ginamės, jog tai, ką pasakėme nebūtinai yra visai taip, vietoje to, jog tiesiai šviesiai sakytumėm ką galvojame ir elgtumėmės atitinkamai. Galbūt mes per daug galvojame ką apie mus pasakys kiti, ar kur nors ko nors neįžeisime,  juk patys turime tam tikrą bendrą suvokimą kas ir kaip yra šiame pasaulyje, kas yra teisinga, o kas tik korumpuotų politikų įtvirtinta kaip teisė ir teisingumas.

 Kitas svarbus pastebėjimas yra jau visiškai asmeniškas. Obtest dainose dažnai minimi istoriniai mūšiai su kryžiuočiais, su tuo metu buvusia svetima mums religija. Aš manau, jog daugelis suvokia, jog šiais laikais baltiško tikėjimo žmones ir krikščionis jungia daug daugiau dalykų, tam tikra net bendražmogiška vertybinė pozicija, nei vieną ar kitą pusę jungia iškrypimus, vertybinį nihilizmą, dvasiškumo nunykimą propaguojanti naujosios kairės ideologija. Perkeliant tokius istorinius Obtest tekstus į šiuos laikus, bent jau aš suvokiu, jog šių laikų kryžiuočiai, šių laikų svetima idėja yra būtent šitie žydrieji eurofilai, multikultūrizmas, aukso veršio kultas, neomarksizmas ir liberalizmas. Būtent prieš juos šiuo metu ir reikalinga kova, priesaika ginti savo protėvių vertybinį suvokimą ir mūsų Tėvynę. Norėčiau tikėti, jog dauguma ir ten susirinkusių asmenų savo tautinę poziciją, bei baltišką tikybą išreiškia ne per antikrikščioniškumą (mat krikščionybė yra šiuo metu sąjungininkė), o per pasipriešinimą ir kovą su naujųjų laikų kryžiuočiais.

Pabaigai eilutės iš Obtestų dainos iš kartos į kartą, kartu su puikiu, būtent šią Iš kartos į kartą idėją atspindinčiu paveikslėliu.

Ugnis sujungia mūsų protėvius į vieną
Vanduo ir laikas šito kraujo nenuplaus
Tvirti kaip siena stojam iš kartos į kartą
Mes buvom, esame ir liksime
Visiems laikams!
Nuotraukos iš http://sharkeen.lt ir Alt events 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą