Kodėl? Nes jie žinojo geriau, kaip turi rengis normalus bachūras, kokią muziką klausyti ir kiek turėti auskarų.
Bet pamažu Kauno mieste forsų mažėjo, o man vis kildavo klausimas - kur gi jie dingo. Buvo kelios mintys - gal emigravo, gal sukūrė šeimas, gal nuo gyvenimo būdo - susiluošino ar likusį laiką kultūringai leidžia Praveniškėse. Tačiau pastarieji įvykiai, kuomet yra kertamas vienas iš nedaugelio Kauno neformalų barų, galiausiai davė atsakymą į mano klausimą. Forsai užaugo, užsivilko kostiumus, įstojo į valdančiąsias partijas ir išėjo dirbti į Kauno miesto savivaldybę.
Pastaroji įstaigos deputatai, kurie turėtų atstovauti Kauno miestą ir spręsti mūsų visų problemas, prisiminė jaunystę - nusprendė apriboti Underground pub valandas, kada jie gali prekiauti alkoholiniais gėrimais, kas mažam ir dar specifiniam Kauno miesto barui reiškia aiškią žinutę: ne į tą rajoną pataikei.
Sekančią dieną po šio absurdiško sprendimo kaip tik lankiausi minėtame kaboke. Turėjo vykti sunkiosios muzikos koncertas. Koncertui įpusėjus prisistatė policijos pareigūnai, kurių dėka koncertą reikėjo nutraukti. Garsas mat per didelis. Negana to pareigūnai išsivedė dar eilinį vyresiojo amžiaus metalistą, kuris, tikriausiai sužinojęs naujienas, nelaiku nusikeikė.
Su draugais nutarėme paieškoti kokios vietos, kuri dar neužkliuvo savivaldybės marozams. Ne taip dažnai pavyksta susitikti. Praėjome pro vietinę piceriją, kuri, išnešusi savo kolonėles į lauką, leidžia savo bumčikus keliolika kartų garsiau, negu kad minėtasis koncertas. Vėliau dar sutikome kelis jaunuolius, kurie į koncertą pasiklausyti Luctus buvo atvažiavę iš Ukmergės. Nenuskilo.
Grįžus namo sugrįžo prisiminimai iš vaikystės. Tuo metu dar buvau visai mažas ir į miestą nosies nelandžiojau, tačiau vyresnė sesuo pasakojo, kaip į sunkiosios muzikos koncertus atvažiuodavo marozai ir puldavo muštis. Pagalvojau, kad situacija labiai jau panaši. Tik dabar Kauno savivaldybės bachūrai tai darbo pasitelkdami pareigūnus.